Na Wojska Polskiego ułożone pierwsze warstwy asfaltu. Trwa budowa chodników i ronda z Kostromską

393243495738792431596032405043-169770727_20231020-081215_1
UM Piotrków Trybunalski

Modernizacja ul. Wojska Polskiego, ​na odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Kostromskiej, wchodzi w decydującą fazę. Na jezdni pojawiły się już pierwsze warstwy asfaltu, po obu stronach układane są chodniki z kostki betonowej. Z kolei na skrzyżowaniu z ul. Kostromską trwa budowa ronda.

- Dzięki sprzyjającej pogodzie roboty przebiegają bardzo dynamicznie. Pracujemy na wielu frontach. Dzięki wcześniej przygotowanej podbudowie równolegle z wylewaniem pierwszych warstw asfaltu układane są chodniki oraz ścieżka rowerowa po stronie północnej z dojazdami do posesji. Na skrzyżowaniu z ul. Kostromską cały czas trwa budowa ronda, które zastąpi sygnalizację świetlną w tym miejscu – przybliżają zakres prac pracownicy ZDiUM.

W związku z zaawansowanym etapem prac remontowany odcinek oraz skrzyżowanie ulic Kostromskiej i Wojska Polskiego zostały wyłączone z ruchu samochodowego. Możliwy jest wyłącznie dojazd do posesji zlokalizowanych na przebudowywanym odcinku od strony Al. Armii Krajowej. Pracownicy ZDiUM zaznaczają, że to niezbędne rozwiązanie. 

- Dzięki wyłączeniu drogi z ruchu zachowamy maksimum bezpieczeństwa, a same prace będą przebiegały sprawnie. Pozwoli to jak najszybciej oddać ulicę do użytku.

Przypominamy, że zanim rozpoczęły się prace drogowe to miejska spółka Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja wymieniła magistralę wodociągową. Było to bardzo ważne, kosztowne i praktycznie niewidoczne dla oczu przedsięwzięcie. Prace prowadzone były metodą bezwykopową. Dzięki wymianie magistrali przez wiele lat nie będzie konieczności ingerowania w nową nawierzchnię asfaltową.

Koszt tej inwestycji to 11,7 mln zł. Miasto nie wyda z budżetu całej tej kwoty, ponieważ pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg niespełna 3,6 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum piotrkowskich firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg I Mostów.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski