wersja testowa serwisu

73-letnia złodziejka pozbawiła środków do życia 83- latkę! Wszystko nagrały kamery, a policja zadziałała błyskawicznie

80-latka_1
KMP Piotrków Trybunalski

Piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela. Okazało się, że były to jedyne pieniądze jakie miała na życie 83-letnia seniorka. Determinacja funkcjonariuszy doprowadziła do szybkiego ustalenia sprawczyni kradzieży. Jeszcze tego samego dnia pokrzywdzona odzyskała skradzione mienie. 

13 września do piotrkowskiej jednostki zgłosiła się 83-letnia piotrkowianka. Kobieta oświadczyła, że w godzinach porannych robiła zakupy w jednym z marketów. Po zapłaceniu za zakupy usiadła na ławce żeby schować je do torby. W tym samym czasie wyjęła z torby portfel, aby mieć go pod ręką. Po powrocie do domu zorientowała się, że go nie ma. 

- 83-latka w portfelu miała prawie 2 000 złotych. Zdesperowana oświadczyła, że to jej wszystkie pieniądze na życie. W zeszłym roku kobieta bowiem padła ofiarą złodzieja podszywającego się za pracownika urzędu i utraciła wówczas około 30 000 oszczędności. 83-latka po tym, jak się zorientowała, że nie ma portfela wróciła do sklepu licząc, że ktoś go znalazł i przekazał ekspedientce - Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski. 

Portfela jednak tam nie było. Seniorka zgłosiła się na policję. Funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego przyjmujący zgłoszenie od razu pojechali do sklepu, sprawdzić nagranie z monitoringu z tego miejsca. Zobaczyli na nim jak kobieta w podeszłym wieku podchodzi do ławki, zabiera pozostawiony przez seniorkę portfel, po czym chowa go do swojej torby i wychodzi. 

- Determinacja policjantów pozwoliła na szybkie ustalenie sprawczyni. Już po chwili funkcjonariusze zapukali do jej drzwi. Okazała się nią 73-letnia piotrkowianka. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci odnaleźli portfel wraz z pieniędzmi. Kobieta usłyszała już zarzuty kradzieży. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Funkcjonariusze po kilku godzinach od zdarzenia spotkali się ponownie z pokrzywdzoną, celem przekazania odzyskanych pieniędzy. Seniorka nie kryła radości i wzruszenia - dodaje Gajewska.