wersja testowa serwisu

Natalia pierwszą piotrkowianką urodzoną w 2021 roku

Zrzut-ekranu-2021-01-08-o-14.13.39

Natalia jest pierwszą piotrkowianką urodzoną w 2021 roku. W piątek (8.01) z tatą dziewczynki spotkał się prezydent Krzysztof Chojniak.

Dziewczynka przyszła na świat 1 stycznia o godzinie o 6:25, ważyła 2,850 kg i mierzyła 49 cm. Natalia jest drugim dzieckiem państwa Agnieszki i Damiana Sobczyków. Dziecko urodziło się w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim.

Ze względu na obostrzenia sanitarne i zakaz odwiedzin prezydent Krzysztof Chojniak nie mógł odiwedzić mamy i jej dziecka, tak jak dotychczas, po narodzinach w szpitalu. W ich imieniu gratulacje oraz kwiaty z rąk włodarza miasta odebrał tata Natalii.

Na ręce pana Damiana prezydent złożył list gratulacyjny oraz czek na kwotę 2 tys. zł, który przeznaczony jest na wyprawkę dla dziewczynki.

- Jestem bardzo miło zaskoczony. Taka pomoc na pewno będzie bardzo przydatna. Nowo narodzone dziecko to dużo wydatków. Otrzymaną wyprawkę będziemy mogli przeznaczyć na wózek albo fotelik samochodowy – mówił szczęśliwy tata, który dodał, że maleństwo z mamą są już w domu.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski