wersja testowa serwisu

O bezpieczeństwie z najmłodszymi. Policjanci z Grabicy z wizytą w Szydłowie

O bezpieczeństwie z najmłodszymi. Policjanci z Grabicy z wizytą w Szydłowie
fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Policjanci z Grabicy spotkali się z najmłodszymi uczniami Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Szydłowie. Podczas spotkania mundurowi rozmawiali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, a także przypominali o zasadach bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

11 maja 2021 roku policjanci z Komisariatu Policji w Grabicy odwiedzili Niepubliczny Punkt Przedszkolny w Szydłowie. Podczas spotkania z najmłodszymi został poruszony temat „Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci przypominali o zasadach bezpiecznego poruszania się po chodniku, ścieżkach dla rowerów, a także jak prawidłowo poruszać się kiedy nie ma chodnika. Przypominali również o odblaskach, które zwiększają widoczność na drodze.

Mundurowi również przedstawili najmłodszym zasady bezpieczeństwa, związanego ze zbliżającymi się wakacjami. Poruszona została tematyka bezpieczeństwa nad wodą, w lesie oraz bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Rozmawiali oni również z dziećmi, jak zachować się kiedy napotkają agresywne zwierzę. Przekazywali również wszystkie informacje, jak zachować się kiedy ktoś będzie potrzebował pomocy oraz jak prawidłowo wezwać taką pomoc.

Policjanci zachęcali również dzieci, aby w razie zagubienia, bądź innych problemów śmiało zwracali się do policjantów o pomoc. Opowiadali najmłodszym również jak wygląda służba w policji i czym zajmują się policjanci. Podczas spotkania dzieci miały również możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu oraz jego wyposażenia.

źródło: KMP w Piotrkowie Trybunalskim