wersja testowa serwisu

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

Zrzut-ekranu-2021-04-15-o-12.19.15
fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 37-latka, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodował kolizję i uszkodził płot posesji. Mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności pokrzywdzonego, który jechał za sprawcą kolizji. Zatrzymanemu grozi kara do 2 lat więzienia. Odpowie też za spowodowanie kolizji.

14 kwietnia 2021 roku przed godziną 19:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że kierujący zestawem ciężarowym spowodował kolizję z samochodem osobowym. Następnie uszkodził płot sąsiedniej posesji i odjechał. Dyżurny poinformował, aby zgłaszający jechał za ciężarówką do czasu przyjazdu patrolu.

Jadąc za ciężarówką, zgłaszający nabrał podejrzeń, że kierowca Dafa mógł być pod wpływem alkoholu. O tych podejrzeniach poinformował dyżurnego. W pewnym momencie kierowca ciężarówki wjechał na parking przy stacji benzynowej i zatrzymał się. Kierowca nie wysiadał z kabiny, a zgłaszający cały czas obserwował czy nie zacznie uciekać. Po chwili na miejsce przyjechał patrol. Gdy mundurowi podeszli do kabiny, okazało się, że kierujący Dafem układał się do spania.

37-latek oświadczył, że będąc na parkingu nie spożywał żadnego alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie kolizji oraz uszkodzenie płotu. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że działanie jakie wywołuje alkohol w organizmie, w tym zaburzenia ostrości widzenia, ograniczenie koncentracji oraz zmniejszenie szybkości reakcji realnie wpływa na zagrożenia na drodze i może zakończyć się tragicznie. Dziękujemy za obywatelską postawę zgłaszającego. Jeżeli widzimy kierującego, który może być pod wpływem alkoholu, reagujmy. Dzwońmy na numer alarmowy 112. To od nas wszystkich zależy bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

źródło: KMP w Piotrkowie Trybunalskim