Oszczędnie, ekologicznie i estetycznie! Szkoła w gminie Grabica po gruntownej modernizacji

_20230216-131026_1
UG Grabica

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Szydłowie wypiękniała, ale zakończona właśnie termomodernizacja to coś więcej niż tylko estetyczny efekt. Placówka stała się przede wszystkim bardziej oszczędna w utrzymaniu i ekologiczna. Remont kosztował ponad 3 mln złotych.

- Wymieniono elementy instalacji centralnego ogrzewania, stolarkę drzwiową oraz okienną oraz oprawy oświetleniowe - na źródła energooszczędne. Wykonano docieplenia ścian zewnętrznych wraz z elewacją i izolacją fundamentów - przekazują pracownicy UG w Grabicy.

Jak dodają, samorząd stara się w miarę możliwości korzystać z ekologicznych rozwiązań, które nie tylko są bardziej efektywne, ale również przyjazne środowisku, dlatego zdecydowano się na montaż pomp ciepła.

Budynek po kompleksowej termomodernizacji otrzymał nie tylko lepsze parametry cieplne, ale też elegancki wygląd i stał się wizytówką miejscowości. Łączna wartość projektu wyniosła 3.158.303,87 zł (w tym środki pochodzące z WFOŚiGW w wysokości 996 709 zł).

- Szkoła w Szydłowie to już kolejna placówka oświatowa, która przeszła całkowitą metamorfozę. Gmina Grabica stawia na rozwój oświaty, a co za tym idzie poprawę warunków nauczania. Szkoły powinny być zarówno funkcjonalne, jak i energooszczędne i ten plan jest sukcesywnie realizowany - dodają grabiccy urzędnicy.