wersja testowa serwisu

PGNiG Summer Superliga: Piotrkowianki znów bezkonkurencyjne

Zrzut-ekranu-2020-07-27-o-13.43.03

Beachhandballistki GRU Juko Piotrków Trybunalski wygrały trzeci turniej PGNiG Summer Superligi. Z kolei ich koledzy w rywalizacji mężczyzn uplasowali się na trzecim miejscu.

Trzeci turniej PGNiG Summer Superliga odbył się w Starych Jabłonkach. W zawodach całkowitą dominację podczas tegorocznego cyklu potwierdziły szczypiornistki plażowe GRU Juko Piotrków Trybunalski.

Nasze zawodniczki pewnie wygrały rywalizację grupową i z pierwszego miejsca zameldowały się w półfinale. W tym spotkaniu pewnie pokonały reprezentantki Sambora Tczew. W finale obrończynie tytułu z Piotrkowa pokonały BHT Pyrki Poznań i wygrały już trzeci turniej tegorocznego sezonu.

Z kolei piotrkowscy szczypiorniści rywalizację w Starych Jabłonkach rozpoczęli od kompletu zwycięstw w fazie grupowej. Niestety dobra passa, podobnie jak w ubiegłym tygodniu, skończyła się na półfinale. W nim piotrkowianie musieli uznać wyższość zawodników z Delfina Grudziądz.

Naszym beachhandballistom pozostała walka o trzecie miejsce. W ostatnim swoim starciu piotrkowianie pokonali SPRP Damy Radę Inowrocław i drugi raz z rzędu zameldowali się na najniższy stopniu podium.

PGNiG Summer Superliga to cykl najbardziej prestiżowych zawodów w piłce ręcznej plażowej w Polsce. W ramach projektu rozegranych zostanie pięć turniejów mistrzowskich. Kolejne zawody zaplanowano w dniach 7-9 sierpnia w Warszawie.

źródło: UM Piotrków Trybunalski