wersja testowa serwisu

Pierwszaki z "Dziesiątki" złożyły uroczyste ślubowanie

dsc9304-1615388382
fot. Urząd Miasta Piotrków Trybunalski

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Mikołaja Reja zostali pełnoprawnymi uczniami. W środę (10.03) w placówce odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia.

- Gratuluję ślubowania. Drodzy uczniowie znacie już szkołę i nauczycieli. Macie mnóstwo kolegów i koleżanek. Być może poznaliście już swojego przyjaciela. Znacie już uczniowski świat - mówił do dzieci Michał Czarczyk, dyrektor SP10.

- Słowa waszego ślubowania to w zasadzie codzienność, którą wypełniacie od pierwszych dni w szkole. Dlatego my nauczyciele i Wasi starsi koledzy i koleżanki uważamy, że jesteście w pełni gotowi wstąpić w szeregi naszej szkoły – zaznaczał sternik "dziesiątki" i podkreślił, że ten szczególny dla pierwszaków dzień jest zupełnie inny niż dotychczasowe ślubowania, bo zorganizowany w mocno ograniczonym gronie.

Przesłał także pozdrowienia dla rodziców, dla których placówka przygotuje specjalny film z uroczystości.

Ślubowanie zorganizowane było w trzech turach, oddzielnie dla każdej klasy pierwszej. Uczniowie każdej z grup przygotowali krótki spektakl słowno-muzyczny, po czym po odśpiewaniu hymnu państwowego złożyli ślubowanie przed sztandarem szkoły. Na zakończenie dyrektor Czarczyk każde dziecko pasował dużą kredką na ucznia Szkoły Podstawowej nr 10.

źródło: UM Piotrków Trybunalski