Wspaniałe zakończenie roku. Piotrcovia lepsza od mistrza Polski

piotrcovia-perla-6-1150x767.jp-1609402580
Zdjęcie PGNiG Superliga kobiet

Na taki mecz kibice Piotrcovii czekali od dekady. W środowy (30.12) wieczór, rozgrywając jeden z najlepszych meczów w ostatnich latach, piotrkowianki ograły odwiecznego rywala – MKS Perłę Lublin.

Po pierwszych, wyrównanych minutach, do głosu doszła Piotrcovia. Zespół Krzysztofa Przybylskiego grał bardzo dobrze w obronie, a Karolina Sarnecka z uśmiechem na ustach odbijała, lub łapała w dwie ręce rzuty rywalek. W ataku skutecznością popisywały się: Oktawia Płomińska, Daria Szynkaruk (błyskawiczne i skuteczne kontry) czy Romana Roszak. Ta ostatnia nie tylko zdobywała bramki, ale i świetnie dogrywała do koleżanek. W 26. minucie było 18:12, a w końcówce pierwszej połowy przyjezdne nieco zmniejszyły straty. Przegrywały do przerwy 15:19.

Po zmianie stron Piotrcovia nie dała lubliniankom złapać kontaktu bramkowego. Rzuciła dwa gole i w 35. minucie było 21:15. Później gra się wyrównała. MKS Perła za wszelką cenę próbował zniwelować bramkowy deficyt, ale świetnie broniąca Sarnecka na to nie pozwoliła. Po kilku słabszych minutach i naporze gości piotrkowski zespół znów złapał początkowy rytm i pewnie dowiózł wygraną do końcowej syreny. Ozdobą były przepiękne bramki Macedo (po wrzutce) oraz rzut przez całe boisko Sarneckiej. To dobiło rywalki, które w ostatnich minutach mogły już tylko walczyć o jak najmniejszy rozmiar przegranej.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 34:29, a MVP meczu została Oktawia Płomińska, która podkreśliła, że wygrał dziś zespół. - Każda z zawodniczek wniosła w to zwycięstwo przysłowiowego maksa, a ławka rezerwowych dawała wsparcie koleżankom – mówiła skrzydłowa Piotrcovii.

Piotrcovia – MKS Perła Lublin 34:29 (19:15)

Piotrcovia: Sarnecka 1, Opelt – Płomińska 8/4, Drażyk 7/3. Macedo 5, Roszak 4, Klonowska 2, Szynkaruk 2, Charzyńska 1, Oreszczuk 1, Trawczyńska 1, Więckowska 1, Zaleśny 1, Abramowicz