Piotrcovia Piotrków Trybunalski zatrzymała Zagłębie Lubin

kbsf4408-1599728291

Szczypiornistki Piotrcovii w najlepszy z możliwych sposobów zainaugurowały nowy sezon. Piotrkowianki po rzutach karnych pokonały zdobywczynie Pucharu Polski oraz ubiegłoroczne wicemistrzynie Superligi - MKS Zagłębiem Lubin.

Mecz był bardzo emocjonujący. W 8. minucie nasz zespół wygrywał 3:1 po czym do głosu doszły zawodniczki Zagłębia, które do szatni zeszły z przewagą dwóch trafień 15:13. Dużo większe emocje czekały na kibiców jednak po zmianie stron. Piotrkowianki zacieśniły szyki obronne i w 42. minucie doprowadziły do wyrównania 20:20, po czym na prowadzenie Piotrcovię wyprowadziła Daria Szynkaruk. Na pięć minut przed końcowym gwizdkiem na tablicy widniał wynik 25:23 ale nasz zespół nie utrzymał prowadzenia i Zagłębie doprowadziło do remisu.

Rywalizacja przeniosła się na siódmy metr, a tam podopieczne Krzysztofa Przybylskiego nie pozwoliły sobie na błędy. Swojej próby nie wykorzystała za to doświadczona Kinga Grzyb i zdobywczynie Pucharu Polski musiały uznać wyższość zespołu z Piotrkowa.

Piotrcovia - Zagłębie Lubin 25:25 (13:15) - w rzutach karnych 5:3

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Drażyk 3, Klonowska, Senderkiewicz 2/2, Oreszczuk 3, Roszak 6, Więckowska 1, Szynkaruk 3, Trawczyńska, Abramowicz 1, Sobecka, Macedo 6.
Rzuty karne: 2/4. Kary: 8 min (Szynkaruk x2, Roszak, Klonowska)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb, Hartman, Kurdzielewicz, Górna 6, Drabik 6, Galińska 1, Zawistowska 6, Kochaniak 4, Matieli 2, Świerżewska, Milojević.
Rzuty karne: 5/5. Kary: 10 min (Świerżewska x2, Górna, Zawistowska, Milojević)

źródło: UM Piotrków Trybunalski