Piotrków Trybunalski: Aż 45 par świętowało w 2023 roku swoje Złote Gody [Foto]

dsc2706-1698048191-170506029_20240205-115519_1
UM Piotrków Trybunalski

Aż 45 piotrkowskich par świętowało swoje jubileusze małżeńskie w roku 2023. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych niezapomnianych uroczystości.Jubileusze małżeńskie są doniosłym momentem w życiu każdej pary, symbolizując trwałość, miłość i wspólne przeżyte lata. 

W naszym mieście co roku kilkadziesiąt par świętuje złote, szmaragdowe, diamentowe, żelazne czy nawet kamienne gody, podkreślając swoją długowieczną miłość.

Tradycyjnie uroczystości te odbywają się w Urzędzie Stanu Cywilnego. W ubiegłym roku szczególnym jubileuszem uczciło 45 piotrkowskich par. Poniżej prezentujemy zdjęcia wszystkich osób, które świętowały swoje wyjątkowe jubileusze w minionym roku.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest odznaczeniem państwowym. Medal nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jako nagrodę dla małżonków, którzy przeżyli w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat.

Co należy zrobić, aby go otrzymać?

Warunkiem rozpoczęcia procedury nadania odznaczeń jest zgłoszenie przez jubilatów woli ich otrzymania do Urzędu Stanu Cywilnego. Zgłoszenie przyznania Medalu składa się nie wcześniej niż w roku kalendarzowym, w którym osoby proponowane do odznaczenia obchodzić będą 50. rocznicę ślubu. 

- Małżonkowie otrzymują listem poleconym formularz zgłoszenia, który należy wypełnić, podpisać i złożyć do piotrkowskiego USC. Dalej procedurę prowadzą urzędnicy Wojewody Łódzkiego i Prezydenta RP - wyjaśnia Małgorzata Lachowicz-Skrzyńska, kierownik piotrkowskiego USC.

Jubilaci, którym nadane zostaną odznaczenia, będą zaproszeni do USC, aby podczas uroczystego spotkania przyjąć Medale z rąk Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Zgłoszenia ws. jubileuszy pod numerem tel. (44) 732-77-08. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.