wersja testowa serwisu

Piotrków Trybunalski: Był pijany, jak bela, ale wsiadł do auta i natychmiast spowodował... kolizję!

policja-alkomat_mat.policji
Policja

Do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy doszło w niedzielne przedpołudnie. Mężczyzna jadący rowerem zauważył mężczyznę, który wsiadał do pojazdu. Po chwili podczas cofania nietrzeźwy kierowca opla uderzył w inny zaparkowany samochód. Świadek udaremnił dalszą jazdę i powiadomił policję. 

29 sierpnia o godzinie 10:30 piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który spowodował kolizję. Na miejscu okazało się, że świadek zdarzenia, na parkingu przy ul. Łódzkiej zauważył mężczyznę, który chwiejnym krokiem idzie w kierunku opla. Wsiadł do pojazdu, po czym chciał wyjechać z parkingu. 

- Podczas cofania uderzył w inny zaparkowany pojazd. Widzący całą sytuację świadek udaremnił dalszą jazdę 46-latkowi. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że ma on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Wkrótce 46-latek usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie on również za spowodowanie kolizji - informuje Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski. 

Policjanci dziękują, za godną pochwały postawę i jednocześnie przypominają, aby w przypadku podejrzenia nietrzeźwego kierowcy reagować. W takich przypadkach należy dzwonić na numer alarmowy 112, a jeżeli mamy taką możliwość udaremnić dalszą jazdę nietrzeźwemu. 

- Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości to śmiertelne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego i może doprowadzić do nieodwracalnej w skutkach tragedii - dodaje Gajewska.