wersja testowa serwisu

Piotrków Trybunalski: Nie żyje 91-latka. Do tragedii doszło na przejściu dla pieszych na Hutniczej

hutnicza
fot. poglądowe

Tragedia w Piotrkowie Trybunalskim - na ulicy Hutniczej doszło do śmiertelnego potrącenia starszej kobiety. Poszkodowanej mimo natychmiastowej akcji reanimacyjnej i zaangażowania zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego nie udało się uratować.

Do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło około 11.30. Kilka minut późnej na ulicę Hutniczą zadysponowano wszystkie służby ratunkowe. Strażacy i ratownicy medyczni, w tym załoga LPR, która lądował w rondzie Solidarności, podjęli walkę o życie 91-latki. Niestety bezskutecznie, nie udało się przywrócić funkcji życiowych u seniorki.

- Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący peugeota 308 wyjeżdżał z przyblokowego parkingu - i teraz policyjnego wyjaśnienia w toku dokładnych oględzin i analizy wymaga kwestia, czy 47 - letni mężczyzna najechał na leżącą już kobietę. Czy może została ona przez samochód potrącona, kiedy przechodziła po oznakowanym przejściu dla pieszych - wyjaśnia Dagmara Mościńska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Pewnym jest, że 47 letni kierowca peugeota był trzeźwy, ale decyzją prokuratora pobrana została od niego jeszcze krew do badań. Prokuratorskie śledztwo w tej sprawie ma wyjaśnić wszelkie okoliczności tragedii.