wersja testowa serwisu

Piotrków Trybunalski: Prace na Staszica idą pełną parą

dsc2497-1599553245
fot. Urząd Miasta Piotrków Trybunalski

Prace przy budowie wodociągu i kanalizacji sanitarnej w ul. Staszica idą pełną parą. Roboty obejmują wykonanie około 10 przyłączy oraz modernizację drogi. Koniec prac zaplanowano na październik.

Najważniejszym elementem inwestycji jest budowa nowego wodociągu. Do tej pory mieszkańcy ul. Staszica korzystali z magistrali należącej do PKP.

- Kolej likwiduje swoją sieć i gdyby nie miejska inwestycja mieszkańcy byliby pozbawieni dostępu do wody pitnej – wyjaśnia wiceprezydent Adam Karzewnik.

Zakończono już przebudowę kanalizacji sanitarnej. Obecnie trwają ostanie prace przy budowie wodociągu.

- Przygotowujemy się do wpięcia [red. przeciskiem] wodociągu w sieć w ul. Słowackiego. Pozwoli to na zalanie nowybudowanej instalacji a tym samym zaopatrzenie mieszkańców ul. Staszica w bieżącą wodę - informują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów. - Na koniec ułożymy krawężniki oraz wykonamy nową konstrukcję drogi wraz z wylaniem warstw asfaltu - podsumowują.

Drogowcy, w miejscu prowadzonych robót, odtworzą również chodnik ponieważ miasto w przyszłości planuje remont chodnika po obu stronach drogi. Koszt inwestycji to ponad 500 tys. złotych.

źródło: UM Piotrków Trybunalski