Piotrkowianie wybrali swojego prezydenta! Kto będzie rządzić w mieście przez najbliższe 5 lat? Są nieoficjalne dane

Piotrkowianie wybrali swojego prezydenta! Kto będzie rządzić w mieście przez najbliższe 5 lat? Są nieoficjalne dane
J. Wiernicki, K.Chojniak/ Facebook

Niedzielne głosowanie, 21 kwietnia ostatecznie rozstrzygnęło wyborcze starcia. Dziś przez cały dzień mieszkańcy miast i gmin ponownie wzięli udział w głosowaniu w II turze wyborów samorządowych 2024. Dogrywka była niezbędna w 748 gminach w całym kraju. Druga tura wyborów łącznie dotyczy miast i gmin, w których mieszka 15 mln obywateli, około 12 mln miało prawo oddać dziś głos. Z naszego punktu widzenia nas najbardziej interesują starcia w Łódzkiem. Już mam pewność kto został prezydentem Piotrkowa Trybunalskiego, choć oczywiście do czasu podania przez PKW danych ze wszystkich komisji, informacje mają charakter nieoficjalny.

[AKTUALIZACJA] W nocy z niedzieli na poniedziałek PKW podała oficjalne wyniki głosowania w II turze wyborów w Piotrkowie Trybunalskim. Finalnie głosy piotrkowian na dwóch kandydatów rozłożyły się w następujący sposób:

  • Krzysztof Chojniak 9 417 głosów, poparcie na poziomie: 39,39%
  • Juliusz Wiernicki 14 490 głosów, poparcie: 60,61%


W Piotrkowie Trybunalskim niezbędna była wyborcza dogrywka po tym, jak 7 kwietni na ubiegającego się o reelekcję Krzysztofa Chojniaka zagłosowało 7 444 wyborców, co dało mu 27,36 procent poparcia. Na 31-letniego przedsiębiorcę Juliusza Wiernickiego dwa tygodnie temu swój głos oddało 6 106 piotrkowian, tym samym uzyskał on poparcie 22,45 procent głosujących.

Niedzielne głosowanie przyniosło to ostatecznie roztozygnięcie, choć tak jak wyraźnie podkreślaliśmy, do momentu, kiedy PKW na swojej stronie oficjalnie nie poda wszystkich danych, informacje mają charakter nieoficjalny.

Juliusz Wiernicki startujący z KWW "Z sercem dla Piotrkowa" zdobył w niedzielę, 21 kwietnia 14 482 głosów mieszkańców. Na dotychczasowego prezydenta, Krzysztofa Chojniaka zagłosowało 9 411 piotrkowian.