Piotrkowscy mundurowi w XXIII odsłonie kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom"

240-19626_20240613-093428_1
KMP Piotrków Trybunalski

W ramach XXIII edycji corocznej kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom" przedstawiciele służb mundurowych spotkali się z przedszkolakami i pierwszoklasistami, aby wspólny czas spędzić podczas czytania bajek, a także rozmowach o tym jak ważne jest czytanie książek i w jaki sposób czytanie wpływa na nasz rozwój.

W minionym tygodniu w auli Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach XXIII edycji kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom" starsza aspirant Katarzyna Dębińska, na co dzień zajmująca się profilaktyką społeczną, dołączyła do przedstawicieli służb mundurowych. 

- Podczas spotkania bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych, aby wysłuchać bajek, czytanych przez mundurowych. Na podstawie przedstawionych utworów literackich milusińscy dowiedzieli się jak powstaje książka, jak o nią dbać i czego nie robić, a także dlaczego tak ważne jest codzienne czytanie - przekazuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski. 

Do wspólnej akcji przystąpili również przedstawiciele Straży Pożarnej, Służby Więziennej, a także Straży Miejskiej.