Piotrkowscy mundurowi i uczniowie oddali hołd policjantom

Piotrkowscy mundurowi i uczniowie oddali hołd policjantom
KMP Piotrków Trybunalski

Kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim z okazji Dnia Wszystkich Świętych uczciła pamięć zmarłych zapalając znicze na grobach gen. Henryka Wardęskiego – Zastępcy Komendanta Głównego Policji Państwowej oraz płk. Janusza Zygmunta Jagryma – Maleszewskiego, Patrona Policji Województwa Łódzkiego, a także na grobie asp. Piotra Jabłońskiego, który zmarł po długiej chorobie.

Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy, refleksji, ale przede wszystkim czas, kiedy wspominamy naszych bliskich, odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze. To również czas na uczczenie pamięci tych, którzy służyli dla Naszej Ojczyzny, a ich zasługi na zawsze wpisały się w historie naszego narodu. 

Jeszcze w piątek, 28 października Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim – insp. Krzysztof Dąbrowski wraz z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji – mł. insp. Rafałem Rękawieckim oraz uczniami klasy policyjnej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach na cmentarzu rzymskokatolickim w Piotrkowie, oddali hołd zapalając znicz na grobie generała Henryka Wardęskiego – Zastępcy Komendanta Głównego Policji Państwowej w latach 1922 – 1928. 

W poniedziałek, 31 października kadra kierownicza piotrkowskiej jednostki oddała też hołd składając znicz na rodzinnym grobie płk. Janusza Zygmunta Jagryma – Maleszewskiego - Komendanta Głównego Policji Państwowej w latach 1926-1935 i Patrona Policji Województwa Łódzkiego, który znajduje się na cmentarzu w Czarnocinie. 

Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim wraz z I Zastępcą oraz asp. sztab. Mariuszem Adamkiem – kierownikiem Posterunku Policji w Rozprzy złożyli znicz na grobie asp. Piotra Jabłońskiego na cmentarzu w Rozprzy.