wersja testowa serwisu

Piotrkowscy policjanci przeprowadzili działania "Niechronieni"

240-12867_20210414-094216_1
fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Mundurowi piotrkowskiej jednostki dla bezpieczeństwa pieszych 13 kwietnia 2021 roku prowadzili działania „Niechronieni". Policjanci informowali jak bezpiecznie poruszać się po chodniku i drogach dla rowerów. Przekazywali również elementy odblaskowe, zwiększające widoczność, a tym samym poprawiające bezpieczeństwo. Zwracali również uwagę na zachowanie kierowców w rejonach przejść dla pieszych.

13 kwietnia 2021 roku przez cały dzień policjanci ruchu drogowego przeprowadzali działania „Niechronieni". Dla wspólnego bezpieczeństwa na drodze, mundurowi reagowali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, w miejscach gdzie poruszają się piesi. Zachęcali pieszych i rowerzystów do noszenia elementów odblaskowych, które w znacznym stopniu zwiększają naszą widoczność, a co za tym idzie zwiększają nasze bezpieczeństwo. Pomimo braku obowiązku noszenia elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, mundurowi zachęcali aby dla swojego bezpieczeństwa z nich korzystać.

Funkcjonariusze również przekazywali uczestnikom ruchu elementy odblasków, które zostały otrzymali od Piotrkowskiego Oddziału Terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Podczas działań zwracali też uwagę na kierujących rowerami oraz instruowali pieszych jak bezpiecznie korzystać z chodnika i jezdni. Czujnie przyglądali się również kierowcom pojazdów w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów. Pamiętajmy, to od nas samych zależy bezpieczeństwo na drogach.

źródło: KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Zobacz zdjęcia: