wersja testowa serwisu

Piotrkowski Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego ma 100 lat! Piękne świętowanie w "Trzech Morgach"

100-lecie-hufca
UM Piotrków Trybunalski

Piotrkowski Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego kończy w tym roku 100 lat. W niedzielę (12.09) w stanicy "Trzy Morgi" odbyły się uroczystości jubileuszowe. 4 września 1921 roku na zebraniu drużynowych został zorganizowany Hufiec Piotrkowski ZHP. Od tamtego momentu minęło już sto lat. Podczas niedzielnych uroczystości jubileuszowych był czas na wspomnienia, podziękowania, odznaczenia i życzenia na przyszłość.

W niedzielne południe na stanicy "Trzy Morgi" oprócz młodych harcerzy i małych zuchów przybyło także wielu zaproszonych gości. Wśród nich prym wiodły osoby, które przez lata współtworzyły piotrkowski Hufiec. W trakcie uroczystości wyróżniono i odznaczono osoby zasłużone dla harcerstwa. Najpiękniejszą trwałą pamiątką obchodów będzie natomiast osoba nowego patrona Hufca, którym został Stefan Rowecki "Grot".

- Dziękuję za pracę, zaangażowanie i serce, jakie wkładacie w budowę ruchu harcerskiego. Jestem przekonany, że obierając takiego patrona będziecie swoją postawą nawiązywać do tej wybitnej postaci – mówił prezydent Krzysztof Chojniak, dziękując harcerzom za ich aktywny udział w miejskich uroczystościach.

Po części oficjalnej zaproszono wszystkich do wspólnego zdjęcia. Nie mogło się także obyć bez urodzinowego toru. Potem przyszedł czas na harcerskie aktywności oraz wspomnienia. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się stworzona przez harcerzy wystawa, na którą składały się m.in. stare księgi, zdjęcia oraz proporce poszczególnych szczepów. Całość zakończyła się poczęstunkiem, na którym nie mogło zabraknąć tradycyjnej harcerskiej grochówki.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski