wersja testowa serwisu

Plaga pijanych kierowców na drogach w Piotrkowie Trybunalskim!

20210901-125631
Policja Piotrków Trybunalski

Pomimo apeli, w dalszym ciągu dochodzi do nieodpowiedzialnego zachowania kierujących na „podwójnym gazie". Pamiętajmy, że takie zachowanie stwarza ogromne zagrożenie dla innych uczestników drogi, ale również dla nas samych.

Trzech nietrzeźwych kierujących oraz kierowcy z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów to policyjny bilans wtorkowych godzin popołudniowych i nocnych. Jedna interwencja miała miejsce 31 sierpnia 2021 roku przed godziną 17:00. 

- Policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji parkingowej, której sprawca odjechał. Zgłaszający oświadczył, że zauważył w swoim pojeździe uszkodzone drzwi. Mundurowi ustalili, że na miejscu zdarzenia znajdują się kamery monitoringu. Ponadto, po chwili do funkcjonariuszy podszedł mężczyzna, który oświadczył, że wie kto był sprawcą. Policjanci od razu pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny. Mieszkaniec gminy Rozprza przyznał się do spowodowania kolizji, ale oświadczył, że nie poczuł uderzenia i nie widział wcześniej zaparkowanego volkswagena - informuje Izabela Gajewska z KPM Piotrków Trybunalski.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 64-latka było ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości oraz odpowie za spowodowanie kolizji. Do kolejnej interwencji doszło po godzinie 19:00. Policjanci ruchu drogowego zostali powiadomieni o kolizji drogowej w Skotnikach. 

- Z ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący matizem z niewyjaśnionych okolicznościach zjechał na prawe pobocze, a następnie uderzył w zaparkowane renault. Po sprawdzeniu okazało się, że 31-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdu. Ponadto, mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Wkrótce za popełnione przestępstwa usłyszy zarzuty - dodaje Gajewska.

Na tym jednak nie koniec aktywności nieodpowiedzialnych kierowców. Tuż przed północą podczas patrolowania miasta funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego seatem. Podczas interwencji od kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu. Mundurowi od razu przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że 36-letni piotrkowianin miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

- Z kolei już 1 września przed godziną 2:00 patrolujący teren miasta policjanci zatrzymali do kontroli kierującego matizem. Po sprawdzeniu okazało się, że 21-latek, który kierował pojazdem posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności - informują piotrkowscy policjanci.