Planujesz wizytę w Łodzi? Przygotuj się na ogromne zmiany w ruchu przez cały weekend! Rusza Light Move Festival 2023

lmf
Light Move Festival

Planujesz wizytę w Łodzi? Przygotuj się na ogromne zmiany w ruchu! W piątek 29 września rozpoczyna się 13. edycja Light Move Festival 2023 i potrwa do niedzieli 1 października. W związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom wydarzenia, na wielu ulicach w centrum Łodzi zmieniona zostanie organizacja ruchu. Wprowadzone na czas festiwalu zmiany, obowiązywać będą od piątku do niedzieli w godzinach 18:00 – 01:00.

Centrum miasta wraz z Nowym Centrum stanie się wyjątkową przestrzenią pełną świetlnych atrakcji. Zmiany na drogach pojawią się w każdy festiwalowy dzień w godz. 18:00 – 01:00. W związku z wyświetlanymi na budynkach iluminacjami na czas trwania festiwalu zamknięte zostaną ulice:

 • Piotrkowska od Jaracza do Mickiewicza,
 • Składowa od Alei Scheilblerów do Alei Poznańskich,
 • Zamenhofa od Kościuszki do Sienkiewicza,
 • Nawrot od Kościuszki do Sienkiewicza,
 • Tuwima od Targowej do Kościuszki,
 • Struga od Targowej do Kościuszki,
 • Sienkiewicza od Narutowicza do Nawrot.


- Utrudnienia napotkamy też w rejonie dworca Łódź Fabryczna i parku Moniuszki. Natomiast ulica Kilińskiego przeznaczona będzie wyłącznie dla komunikacji miejskiej, dzięki czemu tramwajem i autobusem dojedziemy najbliżej festiwalowych atrakcji - przekazuje młodszy aspirant Jadwiga Czyż z łódzkiej drogówki. 

Policjanci przypominają !

Duże skupiska ludzi, roztargnienie oraz skoncentrowanie uwagi uczestników na świetlnych iluminacjach są niestety doskonałą okazją do skutecznych działań złodziei kieszonkowych. Warto pamiętać o kilku prostych zasadach, które mogą ustrzec nas od przykrych niespodzianek takich jak:

 • unikajmy noszenia telefonu czy portfela w tylnej kieszeni spodni,
 • wartościowe przedmioty nośmy przy sobie w miejscu trudno dostępnym lub mało widocznym np. w przedniej kieszeni spodni, w wewnętrznej kieszeni kurtki lub marynarki,
 • pamiętajmy, żeby zawsze dokładnie zamykać torebkę czy plecak, nie nośmy plecaka lub torebki na pasku z tyłu,
 • unikajmy noszenia przy sobie dużej ilości gotówki. Nie zabierajmy ze sobą więcej pieniędzy niż to konieczne,
 • klucze do mieszkania nośmy zawsze w innym miejscu niż dokumenty.


- Podczas uczestnictwa w imprezie, pamiętajmy również o naszych pociechach. Dzieci należy cały czas pilnować i bacznie je obserwować! W tak dużym tłumie, wystarczy tylko chwila nieuwagi aby stracić je z oczu. Jeszcze będąc w domu, warto przeprowadzić z dzieckiem rozmowę dotyczącą bezpiecznego zachowania. zwracając szczególną uwagę na to, by nigdzie się nie oddalało, nie rozmawiało z nieznajomymi i nic od nich nie brało (np. słodyczy, zabawek itp.). Warto również wyposażyć dziecko w karteczkę czy też opaskę z numerem telefonu rodzica, co pomoże w odnalezieniu dziecka na wypadek, gdyby nasza pociecha się zgubiła - podsumowuje młodszy aspirant Jadwiga Czyż z Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. 

Z mapą atrakcji i zmianami w organizacji ruchu można zapoznać się także na stronie organizatora: www.lmf.com.pl