Plenerowa impreza "Bliżej autyzmu" na Rynku Trybunalskim [Foto]

dsc5295-171343902_20240419-064734_1
UM Piotrków Trybunalski

Piotrkowski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przystąpił do ogólnopolskiej akcji – NIEBIESKIE IGRZYSKA, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Fundacja – Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka. ​W ramach akcji w czwartek, 18 kwietnia na Rynku Trybunalskim odbyła się impreza plenerowa „Bliżej Autyzmu". 

Do udziału w akcji zaproszono uczniów oraz dzieci z piotrkowskich placówek edukacyjnych. NIEBIESKIE IGRZYSKA pokazują jak wspaniale dzieci ze spektrum autyzmu mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych i wspólnotowych. Podstawowym celem inicjatywy jest włączanie dzieci z autyzmem do środowisk rówieśniczych oraz propagowanie rzetelnej wiedzy na temat autyzmu i naukowych metod terapeutycznych. Ambasadorem NIEBIESKICH IGRZYSK jest polski tenisista Pan Huber Hurkacz.

W miniony czwartek na Rynku Trybunalskim, zorganizowano imprezę plenerową „Bliżej Autyzmu". Do udziału w akcji zostali zaproszeni uczniowie oraz dzieci z piotrkowskich placówek edukacyjnych.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w ramach akcji przygotował dwa zadania konkursowe: warsztaty edukacyjne dla swoich uczniów oraz zabawy sportowe dla dzieci objętych zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski