Podczas jednej interwencji dwóch pijanych kierowców. Jeden z nich sam podjechał do policjantów, by... zapytać o drogę!

kmp_ep_20240708-090859_1
KMP Piotrków Trybunalski

Policjanci piotrkowskiej drogówki wydziału ruchu drogowego pełniąc na co dzień służbę spotykają się z wieloma różnymi sytuacjami. - Jak pokazała jedna z ostatnich interwencji, można powiedzieć, że nic ich nie jest już w stanie zaskoczyć - mówi asp. sztab Izabela Gajewska. Mundurowi podczas jednej z nich ujawnili dwóch nietrzeźwych, a jeden z nich osobiście podjechał do policjantów...  

3 lipca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej jednostki po godzinie 9:30 w miejscowości Rękoraj, gminie Moszczenica zatrzymali do kontroli rowerzystę. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. 

- Rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a dalszą podróż kontynuował prowadząc rower. I w tej interwencji, nie byłoby nic szczególnego oprócz skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania amatora jednośladu, jednak jak się okazało interwencja ta jeszcze się nie zakończyła, ponieważ podczas jej przeprowadzania, do policjantów na skuterze podjechał mężczyzna, który chciał jedynie zapytać o drogę, jednak policjanci wyczuli od niego woń alkoholu - przekazuje asp. szt. Izabela Gajewska

Od razu sprawdzili jego stan trzeźwości. Jak się okazało miał on w organizmie ponad pół promila alkoholu. Tym razem, sprawa ta swój finał znajdzie w sądzie.

Policjanci cały czas przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. 

- Zaburzona zostaje ostrość widzenia oraz wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Zaburzona zostaje też równowaga, przez co można spowodować zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników. Pamiętaj, wsiadasz będąc w stanie nietrzeźwości- zagrażasz sobie oraz innym! - podsumowuje asp. szt. Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.