wersja testowa serwisu

Podczas nocnego patrolu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Jak się okazało, byli w posiadaniu narkotyków

policja-auto-napis

Piotrkowscy wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze oprócz marihuany i amfetaminy zabezpieczyli wagę elektroniczną, którą jeden z mężczyzn ukrył w plecaku. 25 i 32-latek usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Podczas nocnego patrolowania miasta policjanci z Wydziału Wywiadowczego piotrkowskiej komendy zauważyli dwóch mężczyzn siedzących w zaparkowanym mercedesie. Pasażer widząc podchodzących do samochodu funkcjonariuszy przekazał szybko jakiś przedmiot siedzącemu na miejscu kierowcy kompanowi. Podejrzenia, że obaj mają coś do ukrycia szybko się potwierdziły. Nerwowo zachowujący się pasażer mercedesa na wycieraczkę wyrzucił tzw. fifkę i torebkę foliową z suszem roślinnym. Nie umknęło to uwadze policjantów.

Jego kolega miał przy sobie foliową torebkę z białym proszkiem. Wstępne badanie testerem narkotykowym wskazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Susz roślinny poddany badaniu to marihuana. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad dwa gramy środków odurzających, paczkę foliowych torebek z zapięciem strunowym oraz wagę elektroniczną, którą 32 -latek schował w plecaku. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przestępstwo posiadania środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Źródło: KMP Piotrków Trybunalski