wersja testowa serwisu

Policja rusza na kontrole domów w Wolborzu! Pod lupą mundurowych jedna bardzo ważna rzecz!

policja_dom
Pixabay

W związku z przypadkami utrudnień w dotarciu służb ratunkowych do posesji, z powodu braku tabliczki adresowej, funkcjonariusze policji w Wolborzu skontrolują prawidłowość oznaczenia budynków.

Czasami brak prawidłowego oznaczenia nieruchomości przysparza nie tylko policjantom wiele problemów. Wynikają one głównie z braku możliwości szybkiego reagowania i sprawnego dojazdu służb ratunkowych pod wskazany adres.

- Obowiązek znakowania nieruchomości jest nieco zapomniany, jednak przepisy prawa wyraźnie wskazują, że to właściciel, administrator, dozorca lub użytkownik danej nieruchomości ma obowiązek umieszczenia na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem nieruchomości - informują wolborscy urzędnicy.

Tabliczka taka, oprócz numeru porządkowego, musi mieć również nazwę ulicy lub placu, a w przypadku miejscowości, gdzie ulice i place nie mają nazw, na takiej tabliczce musi znaleźć się nazwa miejscowości. Tabliczka na nieruchomości musi być utrzymana w należytym stanie - być czytelna. Jeżeli nieruchomość znajduje się w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczka z numerem domu musi się znaleźć również na ogrodzeniu.