wersja testowa serwisu

Policja zabiera głos w sprawie wybuchu gazu w Przedborzu. Co ustalili śledczy?

przedborz
KPP Radomsko/ PSP Radomsko

Sprawę wybuchu, a w efekcie pożaru w domu jednorodzinnym w Przedborzu wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury. Gaz nagromadzony w jednym z pomieszczeń nieruchomości należącej do 69-letniej kobiety wywołał tak silną eksplozję, że ta wyrwała okna z futrynami! NIestety bardzo poważnie ucierpiała też seniorka, z rozległymi poparzeniami została przetransportowana do szpitala.

Do dramatycznego zdarzenia doszło kilka minut przed godziną szóstą. 26 sierpnia przy ulicy Korycińskiej pracowało kilka zastępów straży pożarnej (więcej o tej akcji >>> KLIKNIJ), zespół ratownictwa medycznego, a także policja, która ustala co było powodem wypadku.  Jakie na ten moment mundurowi poczynili ustalenia?

- Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 69-latka korzystała z kuchenki zasilanej mieszanką gazu propan-butan znajdującą się w 11-kilogramowej butli. Do wybuchu nagromadzonego w pomieszczeniu gazu doszło w momencie, kiedy kobieta próbowała uruchomić jeden z palników kuchenki. Po eksplozji zapaliło się wyposażenie domu. Wstępnie straty zostały oszacowane na 200 tysięcy złotych. Pokrzywdzona z rozległymi oparzeniami ciała trafiła do szpitala - informujeoficer prasowy KPP w Radomsku. 

Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków. Teraz będą ustalane dokładne okoliczności zdarzenia. O całej sytuacji został powiadomiony Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który po przeprowadzeniu rozpoznania budynku stwierdził, że obiekt nadaje się do dalszego użytkowania. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy jest przez śledczych szczegółowo analizowany.