Policjant potrącony w czasie interwencji na A1. Pojechał pomagać kierowcy uszkodzonego forda, sam trafił do szpitala

Policja-Straz-Pozarna-autostrada-
fot. poglądowe

We wtorek, 21 lutego na autostradzie A1 doszło do potrącenia policjanta prowadzącego czynności służbowe. Zdarzenie zakończyło się przetransportowaniem funkcjonariusza do szpitala. 

Po godzinie 18.00 dyżurny piotrkowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na autostradzie A1, na 365 km w kierunku Łodzi na wysokości miejscowości Gąski na środkowym pasie znajduje się uszkodzony ford focus. W aucie według zgłoszenia uszkodzone były przednie koła. Pojazd stał na środkowym pasie autostrady i stwarzał realne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili to zgłoszenie i przystąpili do działań. Szybko jasnym się stało, że kierowca uszkodzonego auta ma coś na sumieniu.

- Jak się okazało kierowca forda miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ruch odbywał się lewym i prawym pasem autostrady. Podczas umieszczania niesprawnego pojazdu na holownikudoszło do potrącenia policjanta obsługującego to zdarzenie. Mundurowy został potrącony przez jadącego prawym pasem kierowcę land rovera - przekazuje Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski. 

Policjant został przetransportowany do szpitala.