Policyjna i strażacka interwencja pod piotrkowskim Aresztem Śledczym. Służby ćwiczyły kryzysowe sytuacje [Foto]

240-18020_20231025-161446_1
KMP Piotrków Trybunalski

Piotrkowscy policjanci wzięli udział w ćwiczeniach realizowanych przez Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim. Naruszenie ładu i porządku, zwarcie instalacji elektrycznej czy ewakuacja pomieszczeń administracji to tylko część scenariusza ćwiczeń. Dzięki takim przedsięwzięciom służby mają szanse na lepsze przygotowanie w przypadku realnych zagrożeń.

W środę, 25 października policjanci wzięli udział w ćwiczeniach, które odbywały się przed budynkiem Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim. Scenariusz zakładał, że w jednym z budynków należącym do aresztu nastąpi zwarcie instalacji elektrycznej, a następnie dojdzie do wybuchu pożaru. 

- W związku z tym należało również przeprowadzić ewakuację pracowników. Do powyższego została wezwana Straż Pożarna, gdzie strażacy rozpoczęli akcję gaśniczą. Po chwili dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że pod jedną ze ścian aresztu zebrała się grupa agresywnych osób, które wykorzystują elementy pirotechniczne i zakłócają ład i porządek. Skierowane w to miejsce patrole od razu podjęły interwencję. Osoby te zostały wylegitymowane i doprowadzone do radiowozu. Za zakłócanie ładu i porządku otrzymały mandaty. Przy użyciu psa służbowego policjanci sprawdzili również rejon aresztu, aby upewnić się, że nie znajdują się tam inne osoby, które mogą ponownie zakłócać ład i porządek. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, jednak to one pozwalają na lepsze przygotowanie poszczególnych służb, które z takim scenariuszem mogą się mierzyć na co dzień - podsumowuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.