Policyjny pościg ulicami Piotrkowa. Kierowcę lexsusa zatrzymała dopiero kolizja z drzewem!

2
KMP Piotrków Trybunalski

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 34-latka, który będą w stanie nietrzeźwości jechał ulicami miasta. O podejrzeniu nietrzeźwości poinformował świadek, który cały czas jechał za lexsusem. Zatrzymany wkrótce odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie bez uprawnień. Za spowodowane kolizje otrzymał już wysokie mandaty. Za popełnione przestępstwa grozi mu natomiast do 5 lat pozbawienia wolności.

30 października, przed godziną 18:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie od mieszkańca, że na ulicy Roosevelta zauważył pojazd, którego kierowca może być nietrzeźwy. Wskazywał to przede wszystkim tor jazdy mężczyzny. Dyżurny utrzymując stały kontakt ze zgłaszającym od razu skierował patrol w rejon, w którym się znajdowali.

- Kierowca lexsusa nie trzymając toru jazdy kierował się w stronę ulicy Sulejowskiej. Kiedy policjanci dojechali na miejsce, zgłaszający swoim oplem zastawił drogę lexsusowi. Kiedy ten zauważył mundurowych uderzył w astrę i kontynuował ucieczkę, pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu - przekazuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.  

Następnie kierowca lexusa na ulicy Sulejowskiej w rejonie zbiornika Bugaj jadąc środkiem jezdni doprowadził do drugiej kolizji z volkswagenem, po czym wjechał w ulicę Długą w kierunku Wierzej, gdzie na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Przypuszczenia zgłaszającego się potwierdziły, bo 34-letni kierowca lexusa miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

- Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Piotrkowianin został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wkrótce usłyszy zarzuty za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli - dodaje asp. sztab. Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji.

Przestępstwa te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie dwóch kolizji otrzymał mandaty karne, każdy z nich w wysokości 5000 złotych oraz po 10 punktów karnych. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień.