Ponad 80 kontroli piotrkowskich policjantów! Mundurowi ruszyli na drogi regionu

240-18216_20231115-125502_1
KMP Piotrków Trybunalski

Piotrkowscy policjanci w ramach swoich działań na drogach miasta i powiatu prowadzili działania „Prędkość". Reagowanie na ujawniane przekroczenia prędkości, również w rejonie przejść dla pieszych mają na celu poprawę bezpieczeństwa na lokalnych drogach.

Akcja piotrkowskich policjantów odbyła się w miniony wtorek, 14 listopada, mundurowi z drogówki przeprowadzali pomiary prędkości na drogach miasta i powiatu. Funkcjonariusze głównie zwracali uwagę na pojazdy w rejonie przejść dla pieszych.

- Przeprowadzane przez policjantów cykliczne działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na lokalnych drogach. Zarówno na terenie miasta jak i powiatu policjanci reagowali na naruszanie przepisów ruchu drogowego. Łącznie podczas działań wylegitymowali 88 uczestników ruchu drogowego. Ujawnili 14 przekroczeń dozwolonej prędkości, gdzie do 3 doszło w rejonie przejść dla pieszych - przekazuje asp. sztab. Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji. 

Podczas przeprowadzonych kontroli ujawnili również jednego kierującego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a także jednego, który kierował pomimo sądowego zakazu. Funkcjonariusze zatrzymali również 4 dowody rejestracyjne, z czego 3 za niewłaściwy stan techniczny, a 1 za brak aktualnych badań technicznych. Łącznie podczas prowadzonych działań zastosowali 22 pouczenia, nałożyli 16 mandatów karnych oraz w 3 przypadkach zostaną skierowane wnioski do sądu.

- Apelujemy, aby dostosowywać prędkość do obowiązujących przepisów, a także do warunków panujących na drodze. W rejonie przejść dla pieszych, czy placówek oświatowych należy zachować bezpieczną prędkość, a także szczególną ostrożność. Stosowanie dozwolonych limitów prędkości pozwoli nam bezpiecznie dojechać do celu - podsumowuje asp. sztab. Izabela Gajewskaz KMP Piotrków Trybunalski.