wersja testowa serwisu

Ponad 80 milionów złotych na inwestycje w Piotrkowie Trybunalskim. Poznaliśmy szczegóły

pieniadz_20200325-153826_1

Piotrków Trybunalski planuje w 2021 roku na nakłady majątkowe przeznaczyć ponad 80 mln złotych. Zapraszamy do zapoznania się z planami inwestycyjnymi na najbliższe miesiące.

2021 rok będzie bardzo ważnym rokiem w kontekście dbałości o środowisko, ale także zapewnienia bezpieczeństwa w dostawie ciepła dla piotrkowian.

- Ruszamy z modernizacją miejskiej ciepłowni. Rozpoczynamy od budowy systemu kogeneracyjnego, a to oznacza, że ciepłownia będzie produkowała nie tylko ciepło, ale także prąd. Najważniejsza zmiana - w kontekście dbałości o ekologię - to zmiana paliwa, które będzie zasilało ciepłownię. Zamiast węgla będzie to gaz ziemny - czytamy na stronach Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.

Ochrona środowiska to także – zaplanowane na przyszły rok - duże inwestycje w infrastrukturę.

- Wybudujemy duże odcinki kanalizacji sanitarnej w ulicach: Życzliwej i Glinianej. W planach jest także wymiana oświetlenia ulicznego na energooszczędne typu LED. Nowe latarnie mają stanąć wzdłuż ulic Słowackiego oraz Stronczyńskiego - dodają władze miasta. - Pisząc o dbałości o faunę i florę trzeba wspomnieć o kolejnej bardzo ważnej inwestycji. W 2021 roku rozpocznie się modernizacja parku Belzackiego. Przywrócimy dawną świetność tego urokliwego zieleńca tworząc tam wspaniałe miejsce do wypoczynku i kontaktu z naturą.

Rok 2021 przyniesie kolejną dużą inwestycję drogową, tym razem w rejonie jeziora Bugaj. Wybudowane zostanie rondo na ul. Wierzejskiej (w okolicy wiaduktu nad obwodnicą) oraz dwie drogi. Pierwsza do kąpieliska „Słoneczko" wraz z budową parkingu na około 100 miejsc oraz druga tj. łącznik z ul. Miast Partnerskich. Oznacza to, że skomunikowana zostanie ulica Wierzejska z obwodnicą miasta oraz otworzone zostaną tereny inwestycyjne przy jeziorze Bugaj (przedsięwzięcie zaplanowane na dwa lata).

- Ponadto będziemy kontynuować budowę ścieżki rowerowej wzdłuż wschodniego brzegu zbiornika (kolejne dwa etapy). Wśród ważnych inwestycji drogowych zaplanowanych w budżecie miasta znalazła się także budowa łącznika ul. Broniewskiego z ul. Wierzejską poprawiająca komunikację na rozrastającym się osiedlu 800-lecia. Droga pobiegnie od skrzyżowania z ulicą Reagana na północ, za budowanymi blokami TBS skręci w lewo i połączy się z Wierzejską tuż za nowo wybudowanym blokiem „Klonowej Doliny" - kontynuują przedstawiciele Urzędu Miasta Piotrków Trybunalski.

Miasto zaplanowało także modernizacje ulic: Krakowskie Przedmieście (od gazowni w kierunku granic miasta), Sulejowskiej (od ronda Bugaj w stronę ulicy Kleszcz) i Roosevelta (pierwszy etap: od granic miasta do ul. Wroniej), co znacząco poprawi bezpieczeństwo na tych ruchliwych drogach.

- Budownictwo mieszkaniowe, to ważny aspekt miejskich inwestycji. Przed nami ostatnia prosta projektu „Młode Stare Miasto", w ramach którego – oprócz remontowania dróg – przywracamy dawny blask kamienicom znajdującym się na Podzamczu i przekazujemy je kolejnym rodzinom. Zaś w IV kwartale oddamy kolejne bloki TBS przy ul. Broniewskiego - podkreślają władze. - Pamiętamy o placówkach oświatowych. Dzięki tym inwestycjom z jednej strony poprawiamy komfort nauki i pracy, ale inwestycje wpłyną także na obniżenie rachunków za ciepło i energię. Zaplanowaliśmy wykonanie izolacji Przedszkola Samorządowego nr 7, docieplenie budynku warsztatów w „Budowlance" oraz dwie kompleksowe termomodernizacje: w Szkole Podstawowej nr 12 oraz II Liceum Ogólnokształcącym.

W planie inwestycyjnym nie brakuje inwestycji w szeroko rozumianą rekreację. Powstanie m.in. plac zabaw na placu Litewskim, wybudujemy pierwszy w naszym mieście Pumptrack, czyli rowerowy tor ziemny oraz psi plac zabaw wraz z parkiem ćwiczeń dla dzieci i dorosłych.

źródło: UM Piotrków Trybunalski