wersja testowa serwisu

Powiat szykuje kolejne przetargi na odnowę dróg

SAVE_20200505_105624

O kolejnych 10 zadań drogowych zwiększono plan inwestycji na ten rok. Rada Powiatu Piotrkowskiego wyraziła zgodę na zabezpieczenie na ten cel w budżecie powiatu prawie 850 tysięcy złotych.

Zarząd Dróg Powiatowych w Piotrkowie Tryb. rozpoczął właśnie przygotowania do ogłoszenia przetargów na następujące zadania w ciągu dróg:

1. Milejów - Łazy Duże, 2. Piotrków Tryb. - Godaszewice w m. Koło, 3. Jeżów - Bilska Wola w zakresie budowy chodnika w m. Magdalenka, 4. Dobreniczki - Łęki Szlacheckie, 5. Baby - Kuznocin, 6. na odcinku w miejscowości Bogumiłów, 7. na odcinku w miejscowości Kolonia Krężna, 8. na odcinku w miejscowości Krzemieniewice, 9. na odcinku w miejscowości Młoszów, 10. na odcinku w miejscowości Witów Kolonia. Łącznie w powiecie, na ten moment, zaplanowano do realizacji 21 zadań drogowych, przy wsparciu ich finansowania przez samorządy gminne. Przypomnijmy, że trwa także remont wiaduktu w Siomkach, realizowany przez Powiat, w ciągu drogi Piotrków - Kalisko, którego koszt to 5,9 mln złotych.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim