wersja testowa serwisu

Powstał specjalny powiatowy fundusz na odnowę dróg po zimie

155553784_455233382347991_2401059014007638269_n
fot. Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim

Niesprzyjające infrastrukturze drogowej wahania temperatur sprawiły, że w wielu miejscach - w ciągu dróg powiatowych - konieczne są natychmiastowe działania naprawcze. W minionym tygodniu na tzw. łatanie dziur po zimie zakupiono już ponad 50 ton mieszanki bitumicznej na gorąco oraz 25 ton masy na zimno.

Niestety nie na wszystkich drogach uzupełnianie ubytków wystarczy. Do takich należą odcinki od kilkudziesięciu do kilkuset metrów między innymi: w Krężnej Kolonii, na odcinku Gomulin – Wola Krzysztoporska, na odcinku Młoszów - Wiaderno gm. Wolbórz, w Bogumiłowie gm. Rozprza, w Krzemieniewicach gm. Gorzkowice, w Witowie Kolonii i pomiędzy Łęcznem a Krzewinami w gm. Sulejów oraz na drodze Baby-Kuznocin gm. Moszczenica, gdzie wymagana będzie kompleksowa odnowa – nawet z wymianą podbudowy – udaremniająca dalszą degradację wspomnianych dróg.

W tym celu na polecenie Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka Zarząd Dróg Powiatowych ma zinwentaryzować i wskazać najbardziej zniszczone odcinki dróg, które zostaną wyremontowane ze specjalnie wyodrębnionego przez Zarząd Powiatu w budżecie powiatu pozimowego funduszu na rzecz odnowy dróg powiatowych zdegradowanych w wyniku zimy. Starosta zapewnia, że wyodrębnione na ten cel pieniądze, nie zmniejszą planowanej puli środków na tegoroczne inwestycje drogowe.

źródło: Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim