Duży pożar warsztatu samochodowego. Ogień doszczętnie strawił budynek i TIRa [Foto]

Duży pożar warsztatu samochodowego. Ogień doszczętnie strawił budynek i TIRa [Foto]
KSRG OSP Kobiele Wielkie

Duży pożar warsztatu samochodowego w powiecie radomszczańskim. 26 strażaków z sześciu zastępów walczyło z płomieniami, który objął budynek i zaparkowaną obok niego ciężarówkę. Straty są ogromne, wstępnie oszacowano je na pół miliona złotych. 

Do pożaru warsztatu samochodowego doszło w czwartek, 16 marca. Tuż przed godziną 18.00 do miejscowości  Posadówka w gminie Kobiele Wielkie w powiecie radomszczańskim zadysponowano strażaków z trzech jednostek PSP Radomsko i z trzech okolicznych OSP.

- Doszło do pożaru warsztatu samochodowego oraz stojącej koło niego ciężarówki. Zagrożony był budynek jednorodzinny. Szczęśliwie nie było ofiar i osób poszkodowanych w zdarzeniu – mówi Marek Jeziorski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Radomsku.

Dodaje, że w warsztacie znajdowała się butla z acetylenem, co groziło wybuchem, ale strażakom udało się ją kontrolować. Podczas akcji strażacy walczyli, by ogień nie przeniósł się na pobliski dom jednorodzinny. Finalnie po akcji gaśniczej, która zakończyła się po ponad trzech godzinach jasnym było, że spłonął warsztat i stojąca obok niego ciężarówka marki Scania.

CZYTAJ TAKŻE >>> Tragiczny skutek pożaru w Widawie. Strażacy znaleźli zwłoki 59 - latka

Jak przekazuje Marek Jeziorski, oficer prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku, straty sięgają 500 tys. zł.

- Jako wstępną przyczynę pożaru na ten moment była utrata izolacyjności przewodów elektrycznych budynku warsztatu. Dokładną przyczynę ustalą biegli w toku swojego postępowania - dodaje Marek Jeziorski z radomszczańskiej straży.

Wklej tutaj kod osadzenia...