Poznaliśmy nazwisko nowego szefa piotrkowskiej policji

240-193914
fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi inspektor Mariusz Krzystyniak z dniem 6 maja 2024 roku powołał na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim młodszego inspektora Radosława Malanowskiego.

Uroczysta zbiórka odbyła się w auli Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Ceremonia rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi – inspektorowi Mariuszowi Krzystyniakowi przez dowódcę uroczystości podinspektora Marcina Dziubeckiego. Następnie wprowadzono sztandar jednostki. Podczas uroczystości odczytany został rozkaz personalny powołujący na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim młodszego inspektora Radosława Malanowskiego. Nowy szef piotrkowskich policjantów przywitał się ze sztandarem jednostki i złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi o objęciu stanowiska.

Młodszy inspektor Radosław Malanowski służbę w policji rozpoczął 20 listopada 2000 roku. Podczas swojej wieloletniej służby związany był zawsze z policją garnizonu łódzkiego. Swoją drogę rozpoczął w VII Komisariacie Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Od 2017 roku pełnił obowiązki Kierownika sekcji w Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi . Od 2021 pełnił obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku, a następnie został Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Z dniem 1 listopada 2023 roku objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunaskim . Od 6 stycznia 2024 roku roku pełnił obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Jest absolwentem Politechniki Łódzkiej oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Został odznaczony Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju oraz Brązową Odznaka Zasłużony Policjant.

Z dniem 6 maja 2024 roku inspektor Mariusz Krzystyniak Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi powołał na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim podinspektora Roberta Stępnia oraz na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim podinspektora Grzegorza Kotarskiego.

źródło: KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Zobacz zdjęcia: