Pracowita środa piotrkowskich policjantów. Cztery zdarzenia na terenie miasta i powiatu

kpp_ela
fot. poglądowe

Aż cztery interwencje drogowe w ciagu jednego dnia - to bilans niebezpiecznych sytuacji na miejscu których pracowali piotrkowscy policjanci. W minioną środę, 7 lutego na terenie miasta i powiatu doszło do zdarzeń drogowych m.in.: z udziałem rowerzysty, pieszego oraznietrzeźwego kierującego prowadzącego swój pojazd bez uprawnień. Z kolei w miejscowości Gościnna kierowca osobówki z niewyjaśnionych przyczyn nagle zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie.

Do pierwszej sytuacji doszło około godziny 09:55 na terenie miasta. 

- Kierujący golfem, 52- letni piotrkowianin wyjeżdżając z parkingu przy ul. Kostromskiej nie zachował szczególnej ostrożności w wyniku czego doszło do potrącenia 72 - letniego rowerzysty, który poruszał się ścieżką dla rowerzystów ul. Kostromską, od ul. Wojska Polskiego w kierunku ul. Słowackiego - przekazuje st. sierż. Remigiusz Pacyna z piotrkowskiej Policji.

W wyniku tego zdarzenia rowerzysta został przewieziony przez karetkę pogotowia do szpitala. Obydwaj mężczyźni byli trzeźwi.

Do kolejnego zdarzenia również doszło na terenie miasta. O godzinie 15:30 na ul. Polnej, zderzyły się ze sobą dwie osobówki. Jak się szybko okazało jeden z uczestników był pijany.

- Kierujący pojazdem Mazda po przebadaniu miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna prowadził swój samochód bez uprawnień oraz posiadając sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności - mówi st. sierż. Remigiusz Pacyna.

Kolejną interwencję piotrkowscy policjanci przeprowadzili na ulicy Wojska Polskiego. O godzinie 18:50 interweniowali w związku z potrąceniem pieszej na przejściu. Funkcjonariusze zastali poszkodowaną, która oświadczyła, że podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych została potrącona przez nieznany jej samochód. Piesza została przebadana na zawartość alkoholu, jak się okazało w organizmie miała prawie promil alkoholu. Kobieta została przewieziona do szpitala.

- Funkcjonariusze z kamer monitoringu ustalili sprawcę potrącenia, okazała się nią być mieszkanka miasta. Kierująca peugeotem oświadczyła, że jadąc ul. Wojska Polskiego w kierunku Armii Krajowej nie zauważyła pieszej odpowiednio wcześnie i tylko ją dotknęła. Zatrzymała się sprawdzić, czy nic się pieszej nie stało. Wtedy kobieta miała odpowiedzieć, że wszystko w porządku, nie potrzebuje pomocy medycznej i kazała jej odjechać. Kierująca była trzeźwa - wyjaśnia st. sierż. Remigiusz Pacyna.

Do czwartej interwencji doszło o godzinie 21:00 w miejscowości Gościnna w gminie Rozprza. Na miejsce został zadysponowany patrol z gorzkowickiego komisariatu. 

- Funkcjonariusze ustalili, iż kierujący renault poruszający się drogą w miejscowości Gościnna jadąc z Gorzkowic w kierunku Rozprzy z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na prawą stronę drogi i uderzył w ogrodzenie posesji w wyniku czego pojazd został obrócony na drugą stronę toru jazdy - przekazuje st. sierż. Remigiusz Pacyna z KMP Piotrków Trybunalski.

57 letni mieszkaniec powiatu został przetransportowany z obrażeniami do szpitala. Kierujący renault był trzeźwy.

Policja Apeluje: wykażmy się rozsądkiem podczas wsiadania za kółko. Stanowczo nieodpowiedzialnym jest kierowanie pojazdem na podwójnym gazie oraz nie posiadając do tego uprawnień. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji, jak i ostrość widzenia. Pamiętajmy, że podczas gdy jesteśmy uczestnikiem ruchu drogowego bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za innych. Reagujmy, gdy mamy podejrzenie, że kierowca może prowadzić swój pojazd po alkoholu. Wsiadajmy za kierownicę wypoczęci. To właśnie Ty możesz zapobiec tragedii na drodze. Odpowiedzialność = Bezpieczeństwo.