wersja testowa serwisu

Protest w Srocku. Rolnicy Agrounii wyjechali na DK 12. Jak ominąć całkowitą blokadę drogi?

Protest w Srocku. Rolnicy Agrounii wyjechali na DK 12. Jak ominąć całkowitą blokadę drogi?

Rolnicy ponownie wyjeżdżają na drogę. We wtorek, 24 sierpnia o godzinie 8.00 ruszyła 48 godzinna blokada drogi krajowej nr 12 w Srocku. Protestujący z Agrounii zablokują nieco ponad 2 kilometrowy odcinek trasy na wysokości tej miejscowości.

Protest rolników z blokadą DK12 w Srocku (powiat piotrkowski) jest jednym z kilku, który prowadzony będzie w całym kraju. Wszystkie ruszyły we wtorek o 8.00 rano i zgodnie z zapowiedziami Agrounii mają potrwać 48 godzin. Marceli Piekarek, wójt gminy Moszczenica na terenie której leży Srock wydał negatywną decyzję odnoście zgromadzenia publicznego, ale organizatorzy odwołali się do piotrkowskiego sądu, a ten orzekł, że mają prawo do legalnego zgromadzenia.

Droga krajowa na 12 w Srocku będzie całkowicie nieprzejezdna i kierowcy będą musieli korzystać z objazdów, które wyznaczyła policja:

Dla jadących S8 od strony Tomaszowa Mazowieckiego i Warszawy:

  • w kierunku Łodzi – z węzła Piotrków Trybunalski Wschód – DW 716 (do Łodzi i Brzezin). Alternatywą jest dotarcie do węzła Piotrków Trybunalski Południe (A1/DK74j), zawrócenie na węźle i kontynuacja podróży autostradą A1. - w kierunku Katowic – z węzła Piotrków Trybunalski Wschód – DK91 lub autostradą A1.

Dla jadących z Łodzi/Gdańska do Piotrkowa Trybunalskiego:

  • TYLKO AUTOSTRADĄ A1! Z węzła Tuszyn NIE ZJEŻDŻAMY NA DK12/91. Dojeżdżamy do węzła Piotrków Trybunalski Południe i tam wjeżdżamy do miasta, analogicznie w przeciwnym kierunku, nie kierujemy się na DK12/91, tylko wyjeżdżamy z miasta bezpośrednio na autostradę A1. Przejazd na kierunkach: Łódź/Gdańsk – Katowice (A1), Warszawa – Katowice (S8-A1) i Katowice Warszawa (A1-S8) powinien się odbywać bez przeszkód.