wersja testowa serwisu

Przy Szkole Podstawowej nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim powstaje kompleks sportowo-rekreacyjny

dsc8989-1594121912
fot. Urząd Miasta Piotrków Trybunalski

Miasto rozbudowuje bazę sportową o kolejne obiekty. Tym razem kompleks sportowo-rekreacyjny powstaje przy Szkole Podstawowej nr 11.

Mimo przerwy wakacyjnej na terenie placówek oświatowych praca wre. Jednym z takich miejsc jest plac przy SP 11, gdzie w miejscu starego placu do gier i zabaw budowane są dwa boiska ogrodzone piłkochwytami, skocznia do skoku w dal oraz plac rekreacyjno-sportowy.

Pierwsze z boisk będzie miało nawierzchnię trawiastą i posłuży do gry w piłkę nożną, a tuż obok drugie o nawierzchni poliuretanowej do gry w siatkówkę i koszykówkę.

Na wyremontowanym terenie pomiędzy budynkiem szkoły a wybudowanymi boiskami urządzony zostanie plac rekreacyjno-sportowy. W jego skład wejdzie: strefa edukacyjna w postaci gier matematyczno-logicznych oraz miasteczko ruchu drogowego.

Do dyspozycji dzieci będą gry logiczne: „Chińczyk", „Twister z planszą", „Szachy, warcaby" oraz gry matematyczno-edukacyjne: „Tablica: węże i drabiny", „Ślimak alfabet", „Ślimak matematyczny" i „Klasy". Całość inwestycji uzupełnią elementy małej architektury: ławki oraz betonowe kosze na śmieci.

Prace rozpoczęły się w marcu od wybudowania kanalizacji deszczowej w ul. Szmidta. Nowa instalacja odwodniła tereny przy „jedenastce", dzięki czemu mogła się rozpocząć budowa nowych boisk. Obecnie trwają prace ziemne przygotowujące podbudowę pod boisko i plac rekreacyjny. Prace mają zakończyć się jesienią.

źródło: UM Piotrków Trybunalski

Zobacz zdjęcia: