Radni zdecydowali o nazwie dwóch nowych, piotrkowskich ulic

sesja
UM Piotrków Trybunalski

"Płomienna" i "Stanisława Lema" - to dwie nowe ulice, które pojawiły się na mapie Piotrkowa Trybunalskiego. O nadaniu takich nazw ulic zdecydowali radni podczas marcowej (30.03) Sesji Rady Miasta.

Tereny mieszkaniowe Piotrkowa Trybunalskiego, z roku na rok, rozbudowują się o coraz to nowsze lokalizacje. W naszym mieście przybywa nie tylko bloków, ale też domów jednorodzinnych, które stawiane są przy ulicach niemających jeszcze nazwy. 

- Działki pod zabudowę mieszkaniową znajdują się również w miejscach, gdzie ulic fizycznie jeszcze nie ma. Szczególnie w takich przypadkach nadanie nazwy ulicy jest niezbędne dla prawidłowej identyfikacji adresowej usytuowanych przy niej nieruchomości. Podczas marcowej sesji radni nadali nazwy dwóm kolejnym ulicom - informują miejscy piotrkowscy urzędnicy. 

Droga wewnętrzna zlokalizowana pomiędzy ul. Kasztelańską, a ul. Zagonową otrzymała nazwę "Płomienna" . Została ona wyodrębniona w celu obsługi komunikacyjnej przylegających do niej działek budowlanych. Nadanie nazwy dla drogi jest niezbędne dla prawidłowej identyfikacji adresowej usytuowanych przy niej nieruchomości oraz rozpoczęcia użytkowania nowych budynków mieszkalnych.

Druga nowa ulica, która pojawiła się na mapie naszego miasta to "Stanisława Lema". Jest to droga dojazdowa zlokalizowana przy ul. Pawłowskiej i ul. Brzeźnickiej.

Stanisław Lem to polski pisarz, jeden z najważniejszych pisarzy science fiction XX wieku. Żył w latach 1921-2006. Należy do grona najczęściej tłumaczonych polskich autorów, jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków. Napisał przeszło sześćdziesiąt książek, spośród których wiele stało się bestsellerami, również za granicą. W pewnym okresie był najbardziej poczytnym nieanglojęzycznym pisarzem SF, a jego książki osiągnęły łączny nakład ponad 30 milionów egzemplarzy. W uznaniu jego twórczości Stanisław Lem zgłoszony został jako kandydat do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Był odznaczony między innymi medalem „Gloria Artis" i najwyższym polskim odznaczeniem państwowym „Orderem Orła Białego". Jego nazwiskiem nazwano planetoidę oraz pierwszego polskiego satelitę naukowego.