Ratownicy piotrkowskiego WOPRu zapewnią bezpieczeństwo w obrębie Zalewu Sulejowskiego

dsc_086_20240612-114504_1
UG Sulejów

W tym sezonie ratownicy Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piotrkowie Trybunalskim także będą pilnować bezpieczeństwa wypoczywających na obszarze Zalewu Sulejowskiego. Otrzymają na ten cel dotację z gminnego budżetu. Dorota Jankowska, burmistrz Sulejowa oraz przedstawiciele WOPR podpisali w tej sprawie stosowne porozumienie.

Janusz Ciechanowski, prezes Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Grzegorz Stępień, wiceprezes tej jednostki podkreślają, że nie tylko zapewniają bezpieczeństwo wypoczywającym w obrębie jednego z największych akwenów w regionie, ale także spotykają się z dziećmi w naszych szkołach i podczas różnych wydarzeń plenerowych. 

W trakcie takich lekcji tłumaczą i przypominają młodym mieszkańcom jak zachowywać się nad wodą podczas wakacji. Ratownicy otrzymają na ten cel dotację w wysokości 4 tysięcy złotych. Porozumienie będzie obowiązywać od 21 czerwca do 15 września 2024 roku, ale "woprowcy" stacjonują w obrębie Zalewu Sulejowskiego już od końca maja.

To niejedyne porozumienie dotyczące bezpieczeństwa, które w tym roku podpisaliśmy. Podobne zawarliśmy z policjantami. Przekażemy funkcjonariuszom 25 800 zł na patrole ponadnormatywne na terenie całej Gminy oraz dodatkowo 4 200 zł, które zostaną przeznaczone na działalność posterunku policji w Barkowicach Mokrych. Mundurowi mają tam do dyspozycji dwie łodzie motorowe, a na lądzie wspierają ich policjanci w samochodach i na rowerach. Dyżury zaczęli pełnić 1 czerwca i będą pilnować porządku do 1 września 2024 roku.

Źródło: UG Sulejów