wersja testowa serwisu

Rewitalizacja piotrkowskiej Starówki: Rozpoczął się kolejny kompleksowy remont

dsc9911-1596096405
fot. Urząd Miasta Piotrków Trybunalski

Trwa rewitalizacja piotrkowskiej Starówki, dzięki której zabytkowa część miasta stanie się „Młody - Starym Miastem". Rozpoczął się kolejny kompleksowy remont miejskiej kamienicy.

- Odbudowa tkanki mieszkaniowej, gospodarczej oraz społecznej, to główne cele programu "Młode Stare Miasto", który realizujemy sukcesywanie od kilku lat. Robimy to m.in. poprzez remonty klimatycznych kamienic na Podzmaczu. Przyszedł czas na Starowarszawską 6 – podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak zwracając uwagę, że remontowany budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksowo modernizowanych nieruchomości położonych przy ulicach Garncarskiej 4, Zamurowej 16 i Starowarszawskiej 5. - Dzięki tym pracom całkowicie odmienimy wizerunek tej części Starówki. Remonty elewacji oraz części wspólnych budynków, a także tworzenie nowych mieszkań to kwintesencja programu Młode Stare Miasto. Dążymy do stworzenia na Starym Mieście i Podzmaczu atrakcyjnego osiedla do życia i prowadzenia działalności gospodarczej – podsumowuje prezydent.

Zakres prac wykonywanych w budynku przy ul. Starowarszawskiej 6 jest bardzo szeroki.

Oprócz odrestaurowania elewacji zaplanowano także wykonanie izolacji i ocieplenia budynku, remont pokrycia dachu wraz z kominami i orynnowaniem, klatki schodowej z bramą, a także wymianę instalacji oraz okien i drzwi.

Najwięcej zmian czeka parter budynku, w którym zmieni się sposób użytkowania lokali. Zaplanowano ich adaptację na cele społeczne.

źródło: UM Piotrków Trybunalski