Prace na Roosevelta: Drogowcy wyprzedzają założony harmonogram robót

dsc8558-170003883_20231115-124210_1
UM Piotrków Trybunalski

Jak informują piotrkowscy urzędnicy, bardzo sprawnie przebiega przebudowa ul. Roosevelta, na odcinku od ul. Wroniej do granic miasta. Zakończone są już wszystkie prace przy budowie i wymianie mediów. Ponadto na połowie modernizowanego odcinka wykonano już jezdnię, chodnik i ścieżkę rowerową.

Trwają intensywne prace drogowe na ul. Roosevelta. Na odcinku od ul. Wroniej do granic miasta zrealizowana została już znaczna część przedsięwzięcia tego etapu inwestycji. W pierwszej kolejności wybudowano kanalizację deszczową, wodociąg i przyłącza kanalizacji sanitarnej. Zlikwidowano również wszelkie kolizje teletechniczne. Następnie rozpoczęto prace drogowe. Dziś na połowie remontowanego odcinka mamy już ułożony chodnik oraz asfaltową ścieżkę rowerową, a także wykonane zjazdy do posesji. Aktualnie prace skupiają się na pozostałym fragmencie ulicy bliżej granic miasta. 

- Na dużym fragmencie ułożyliśmy już dwie warstwy asfaltu, a samo skrzyżowanie z ulicą Wronią jest już zrobione praktycznie na gotowo – zaznaczają pracownicy Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji i podkreślają, że ruch na tym skrzyżowaniu został już w pełni przywrócony.  

- Kierowcy muszą jednak pamiętać, że cały czas jest to plac budowy i należy stosować się do tymczasowego oznakowania, jak również uważać na maszyny budowlane - podkreślają.

Jak informują magistraccy urzędnicy modernizacja ul. Roosevelta przebiega zdecydowanie szybciej, niż zakłada to harmonogram prac. Zgodnie z zapisami umowy roboty powinny zakończyć się w maju 2024 roku. Jednak wykonawca zakłada, że ten odcinek odda do użytkowania zdecydowanie wcześniej.

CZYTAJ >>> "Piątka" wraca na swoją regularną trasę! Od kiedy?

Na remontowanym fragmencie ulicy w dalszym ciągu obowiązuje ruch wahadłowy przez 24 godziny na dobę, choć jest to już o połowę krótszy odcinek drogi niż to było pierwotnie. Apelujemy zatem do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie, jak ustawiono w rejonie prowadzonych prac.

Przypominamy, że drugi odcinek ulicy Roosevelta, od ronda Żołnierzy Wyklętych do ul. Towarowej, jest wykonywany w formule "zaprojektuj i wybuduj". Aktualnie firma przygotowuje wszelką dokumentację potrzebną do rozpoczęcia prac. Na tym fragmencie ma zostać wykonany ciąg pieszo-rowerowy po stronie południowej, chodnik po stronie północnej, zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne oraz nawierzchnia jezdni. Wcześniej prace dotkną przebudowy infrastruktury podziemnej.

Modernizacja ul. Roosevelta to jedna z największych drogowych inwestycji, jakie rozpoczęły się w 2023 roku. Całkowity koszt wykonania ww. dwóch etapów wynosi blisko 22,5 mln zł. Jednak na realizację zadania pozyskaliśmy aż 21,3 mln zł dofinansowania z programu "Polski Ład".

Wykonawcą prac jest konsorcjum piotrkowskich firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM" Sp. z o.o oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o.

​Źródło: UM Piotrków Trybunalski