wersja testowa serwisu

Rowerowo i biegowo uczcili pamięć bohaterów polskiej wsi

Rowerowo i biegowo uczcili pamięć bohaterów polskiej wsi
Powiat piotrkowski

O malowniczym położeniu Łazów Dąbrowa - miejscowości położonej na pograniczu Gmin Rozprza i Sulejów - mieli okazję przekonać się uczestnicy aktywnego wydarzenia zorganizowanego przez lokalne Stowarzyszenie Ziemi Łazowskiej.

Z okazji Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej i pod patronatem Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka w I Rodzinnym Rajdzie Rowerowym i I Łazowskim Biegu Przełajowym wzięło udział ponad 70 osób. Dla cyklistów przygotowano 10 km trasę poprowadzoną leśnymi duktami. Biegacze mieli do pokonania 5 km dystans. Po 30 minutach od startu pierwsi rowerzyści, ale i najszybsi biegacze Kamil Ogłoza z Sulejowa, Filip Kucharczyk i Marcin Ślęzak z Piotrkowa Tryb., przekroczyli linię mety. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. W rowerowym rajdzie wzięli udział także samorządowcy Bernard Matyszewski Przewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego i Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski, którzy wraz z Dorotą Jankowską Przewodniczącą Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Rady Powiatu Piotrkowskiego, Aleksandrą Rycerz-Korek sołtysem Łazów Dąbrowy i prezesem Stowarzyszenia Zdzisławem Żurkiem wręczyli najlepszym nagrody. Wśród laureatów byli także reprezentanci Starostwa Powiatowego w Piotrkowie: Dorota Adamek - pierwsza na mecie wśród kobiet i Grzegorz Sipa, który uplasował się tuż za podium.

Organizatorzy wspólnie z samorządem powiatowym już dziś zapraszają na przyszłoroczną edycję Łazowskiego Rajdu Rowerowego i Biegu Przełajowego, dziękując wszystkim za tak liczny udział w sobotniej imprezie sportowej.

Zobacz zdjęcia: