Rozpoczęła się budowa chodnika na ulicy Nowowiejskiej

dsc9918-170728878_20240207-114320_1
UM Piotrków Trybunalski

Rozpoczęła się budowa chodnika na ulicy Nowowiejskiej. To inwestycja w poprawę bezpieczeństwa pieszych. Rokrocznie w budżecie miasta zabezpieczone są pieniądze na inwestycje drogowe poprawiające bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców. Modernizowane są nie tylko główne arterie, ale także osiedlowe uliczki. Prace dotykają nie tylko wymiany nawierzchni jezdni, ale również chodników, w tym budowę zupełnie nowych odcinków ścieżek dla pieszych. 

Takich zadań nie brakuje również i w tegorocznym budżecie. Jedna z takich inwestycji wystartowała w ubiegły piątek, 2 lutego. Mianowicie miasto rozpoczęło budowę chodnika po południowej stronie ulicy Nowowiejskiej, na odcinku od ulicy Łódzkiej do pętli autobusowej.

- Aktualnie trwa korytowanie śladu przyszłego chodnika. Następnie drogowcy przebudują fragment wodociągu, ułożą krawężniki i wykonają podbudowę. Fragment nowo budowanego chodnika powstanie również w miejscu istniejącego rowu, dlatego najpierw w tym miejscu ułożymy rurę odprowadzającą wodę opadową i dopiero cały odcinek pokryjemy kostką betonową - informują pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. 

Ponadto, prace obejmą demontaż znajdującego się na „krańcówce" betonowego przystanku i ustawieniu w jego miejscu nowej wiaty o konstrukcji stalowej. W pobliżu pętli usytuujemy również przejście dla pieszych oraz odnowienie peronu poprzez wymianę nawierzchni jezdni.

Jak informują przedstawiciele wykonawcy, jeśli warunki atmosferyczne pozwolą to w przyszłym tygodniu, w pobliżu pętli autobusowej, rozpoczną się prace przy przebudowie przepustu znajdującego się pod jezdnią. Wiązało się to będzie z wykonaniem wykopu w poprzek drogi i zamknięciem dla ruchu przejazdu przez ul. Nowowiejską.

- Na czas prowadzenia tych prac objazd zarówno dla komunikacji miejskiej, jak i pozostałego ruchu samochodowego poprowadzony zostanie ulicą Wiatraczną - informują przedstawiciele wykonawcy.