Ruszył kompleksowy remont Żeromskiego. Ulica jest już częściowo zamknięta

image00002-171654869_20240527-083508_1
UM Piotrków Trybunalski

Rozpoczął się kompleksowy remont ulicy Żeromskiego. Drogowcy rozpoczęli prace od zerwania starej nawierzchni jezdni oraz rozbiórki chodnika po południowej stronie drogi. Na okres trwania robót ulica na odcinku od ronda Trybusa do ronda Żołnierzy Wyklętych została wyłączona z ruchu.

Prace na ul. Żeromskiego obejmują rozbudowę drogi wraz ze skrzyżowaniami i zjazdami na posesje, budowę chodników, ścieżki rowerowej, przebudowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, zatok autobusowych oraz sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami. Zainstalowane zostaną również elementy małej architektury, takie jak wiata przystankowa i kosze na śmieci.

- W związku z remontem odcinek jezdni od ronda Trybusa do ronda Żołnierzy Wyklętych został zamknięty dla ruchu samochodowego. Apelujemy do kierowców o omijanie tego fragmentu ulicy, wybieranie alternatywnych tras oraz zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie - przekazują piotrkowscy urzędnicy.

Koszt inwestycji to 4 mln 671 tys. 880,19 zł. Zadanie „Rozbudowa ulicy Żeromskiego od ronda Trybusa do ronda Żołnierzy wyklętych w Piotrkowie Trybunalskim" zostało dofinansowane w formie dotacji z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wysokość dotacji to 2.264.400,00 zł. Umowę o dofinansowanie podpisano w dniu 23 kwietnia 2024 r.