Seniorze, nie zgub drogi! Policja zaprasza na spotkanie "Razem na tropie bezpieczeństwa"

senior
Pixabay

Na przestrzeni ostatnich miesięcy nie było praktycznie tygodnia, w którym nie opisywalibyśmy zdarzeń z udziałem zaginionych. Najczęściej poszukiwanymi byli seniorzy, którzy wybierali się do lasów na jagody czy grzyby. Każdorazowo takie zgłoszenia są traktowane przez policjantów priorytetowo, a w akcję poszukiwawczą angażowane są znaczne siły i środki służb mundurowych. Piotrkowscy funkcjonariusze wychodząc z założenia, że lepiej zapobiegać organizują spotkanie informacyjne: "Razem na tropie bezpieczeństwa".

Spotkanie ma formułę otwartą i kierowane jest - niezależnie od wieku - do każdego zainteresowanego. Policjantom organizującym przedsięwzięcia zależy jednak na jak najszerszym uczestnictwie osób starszych - to one bowiem najczęściej wpadają w największe tarapaty, kiedy dojdzie do zagubienia. 

- Tematem przewodnim spotkania jest bezpieczeństwo w lesie, czyli co należy zrobić w przypadku zagubienia i jak tego uniknąć. Z uczestnikami spotkania starszy aspirant Katarzyna Dębińska omówi również metody oszustów, formy zabezpieczeń przed złodziejami, a także jak rozpoznać środki odurzające w przypadku posiadania ich przez bliskie nam osoby - przekazują piotrkowscy policjanci. 

Spotkanie odbędzie się w najbliższa środę, 27 września 2023 roku o godzinie 12:00 w auli Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie, przy ul. Rynek 1.