Silny podmuch przewrócił niewielką żaglówkę. Za burtą dwóch mężczyzn, do akcji ruszyła policja i WOPRowcy [Foto]

epi
KMP Piotrków Trybunalski

Policyjni wodniacy podczas pełnienia służby na wodach Zalewu Sulejowskiego zauważyli przewróconą żaglówkę. Od razu podjęli akcje ratunkową, jednocześnie powiadamiając ochotników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dzięki szybkiej reakcji dwóch mężczyzn wyłowiono z wody, a żaglówkę bezpiecznie odholowano.

W minioną niedzielę, 30 czerwca około godziny 14:30 policjanci z patrolu pełniącego służbę na wodach Zalewu Sulejowskiego zauważyli przewróconą żaglówkę. Mundurowi natychmiast podjęli akcję ratunkową, wiedząc, że w takich sytuacjach czas odgrywa bardzo ważną rolę. Dopływając do przewróconej łodzi, zauważyli, że dwóch mężczyzn, znajduje się w wodzie. 

- Od razu podjęli akcję ratunkową i wraz z ochotnikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wciągnęli mężczyzn, na policyjną łódź, a następnie bezpiecznie przetransportowali ich na brzeg. Przewrócona żaglówka również została bezpiecznie odholowana do portu w Zarzęcinie. Policjanci ustalili, że przyczyną przewrócenia łódki były silne podmuchy wiatru. Mężczyźni byli trzeźwi, jednak jeden z nich nie posiadał środka asekuracyjnego w postaci kamizelki ratunkowej, za co został pouczony - przekazuje asp. szt. Izabela Gajewska, rzecznik prasowy KMP Piotrków Trybunalski. 

To już kolejny podobny wypadek na wodach Zalewu Sulejowskiego w ciągu ostatnich dni. Przypomnijmy, 24 czerwca policyjni wodniacy podjęli z wody skrajnie wycieńczoną 56-letnią kobietę i  jej 24-letniego syna, którzy wypadli ze skutera wodnego, więcej o tym pisaliśmy w artykule >>> Interwencja na wodach Zalewu Sulejowskiego. Policjanci uratowali dwie osoby

Policjanci przypominają, że korzystanie ze sprzętu wodnego wiąże się z dużą odpowiedzialnością, a bezpieczeństwo własne i innych uczestników jest priorytetem. 

- Pamiętajmy, że ważnym obowiązkiem jest noszenie kapoków, które mogą uratować życie w przypadku nieoczekiwanych wypadków. Przed rozpoczęciem korzystania ze sprzętu wodnego, należy również sprawdzić prognozę pogody, aby uniknąć nagłych załamań warunków atmosferycznych. Warto również pamiętać o tym, aby poinformować innych o swoich planach i miejscu przebywania na wodzie. Zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku to kluczowe elementy odpowiedzialnego korzystania ze sprzętu wodnego - podsumowuje asp. szt. Izabela Gajewska rzeczniczka piotrkowskich policjantów.