wersja testowa serwisu

Skradzione w Kutnie auto odnalezione pod Rzgowem. Wartość pojazdu oszacowano na ponad 380 tysięcy złotych

262-13773_20211021-074116_1
fot. KPP w Kutnie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej odzyskali skradzione w Kutnie BMW warte ponad 380 tysięcy złotych. Podczas przeszukania ujawnili również tablice rejestracyjne i części od innych samochodów, które w ostatnim czasie zostały skradzione z terenu województwa łódzkiego i mazowieckiego.

Do kradzieży pojazdu doszło 19 października 2021 roku z terenu ogrodzonej posesji przy jednej z ulic w Kutnie. Ustalenia kryminalnych wskazywały, że pojazd ten może znajdować się na terenie gminy Rzgów. Informacje te potwierdziły się. Jeszcze tego samego dnia samochód został odzyskany.

- Miał zdemontowane tablice rejestracyjne, a we wnętrzu pojazdu ujawniono dwie włączone zagłuszarki sygnału GPS. Po numerze VIN policjanci potwierdzili, że to samochód skradziony z terenu Kutna. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na ponad 380 000 złotych. Ponadto podczas przeszukania posesji policjanci znaleźli tablice rejestracyjne, części samochodowe oraz wyposażenie pochodzące od trzech innych pojazdów skradzionych w październiku 2021 roku na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego - mówi podkom. Edyta Machnik.

Policjanci cały czas pracują nad sprawą w celu ustalenia osób, które miały związek z kradzieżami pojazdów.