Śmiertelny wypadek w Sulejowie. Nie żyje 45-letnia kierująca toyotą, 15- i 18-latka trafiły do szpitali. DK 74 zablokowana

dabrowa
OSP KSRG Dąbrowa nad Czarną

​Uwaga kierowcy, całkowita blokada drogi krajowej nr 74 w powiecie piotrkowskim. W Sulejowie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobówką. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła 45-latka kierująca toyotą yaris, dwie nastoletnie pasażerki trafiły do szpitali w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi. Do akcji zadysponowano śmigłowiec LPR.

Jak informuje Łódzki Urząd Wojewódzki do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na 2,2 km DK 74, tuż przed godziną 16.00. Jak zaznaczają służby blokada trasy może potrwać nawet do godziny 21.00 

Na miejscu pracują wszystkie służby, do akcji zaangażowane są między innymi cztery zastępy straży pożarnej.

Więcej informacji przekażemy Państwu po wstępnych ustaleniach policji. 

AKTUALIZACJA

Jak przekazała naszej redakcji Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim, śmierć na miejscu poniosła 45-latka, a dwie podróżujące z nią pasażerki, 15- i 18-latka trafiły do szpitali. 

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca toyotą yaris kobieta, jadąc od strony Kielc w kierunku Sulejowa, z niewyjaśnionych na ten moment przyczyn, zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z ciężarowym MANem. 45-latka w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. Dwie podróżujące z nią pasażerki, 15- i 18- latka zostały przetransportowane do szpitali w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi - informuje naszą redakcję rzeczniczka piotrkowskiej komendy policji. 

W akcji ratunkowej brał udział m.in zespół śmigłowca LPR.

Jeśli chodzi o objazdy, to jak uszczegóławia Izabela Gajewska, od stron Piotrkowa Trybunalskiego objazd prowadzony jest DK12 do Opoczna, a od strony Paradyża do miejscowości Radonie na DK 12 i do Piotrkowa.