Spinningowali o Puchar Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego

dsc08176-1280x960-157105834_20191015-095338_1

​W niedzielę (13.10) w Barkowicach – Mokrych na Zalewie Sulejowskim odbyły się Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego.

W zawodach wzięło udział 32 zawodników. Zalew Sulejowski okazał się łaskawy dla 25 startujących, którzy zaliczyli zawody złowieniem wymiarowej ryby.

Największą rybę zawodów - szczupaka 75,2 cm - złowił Michał Burczyński. Największy okoń miał 40,8 cm. W siedmiogodzinnej turze zawodnicy złowili 15 szczupaków i 64 okonie.

- Sędziowskie motorówki krążyły między łowiącymi. Na bieżąco mierzono i wypuszczano ryby w dobrej kondycji do wody - relacjonują organizatorzy.

Spinningowym mistrzem został Michał Burczyński z wynikiem 4730 pkt (3 szczupaki i 4 okonie), drugie miejsce zajął Emil Duda, który uzyskał 3330 pkt, a na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Wochna, który zdobył 2330 pkt.

Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami i cennymi nagrodami, które wręczył prezydent Krzysztof Chojniak.